Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 155 гостей

Заглавная arrow ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ arrow Пригодится arrow Пригодится! arrow ЧИСТИМО, МИЄМО, ПРИБИРАЄМ

ЧИСТИМО, МИЄМО, ПРИБИРАЄМ
Это полезно знать - Пригодится!

Підгримувати в домі чистоту — підмітати підлогу, витирати пил — доводиться майже щоденно. Та час від часу ми влаштовуємо так зване генеральне прибирання.
    Стіни пофарбовані олійною фарбою або поклеєні шпалерами, протирають. як і стелю, щіткою обмотаною м'якою сухою полотнинкою. Не слід часто мити стіни, пофарбовані олійними фарбами, бо  від води вони   псуються. Під час генерального прибирання їх миють теплою водою з нашатирним спиртом (столова ложка на 1 л води), але без мила та соди.
     Пил із стін та стелі знімають, не  відкриваючи вікон, щоб потік повітря не розніс його.
     Стіни й стелю обмітають щіткою, загорнутою в трохи зволожену тканину, котру потрібно споліскувати, як тільки вона забрудниться, щоб не розмазувати пилюку по стелі й стінах.
     Найбільше пилюки скупчується на дверях і віконних рамах, отож не забудьте їх добре промити.
     Світильники чистять залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Металеві деталі люстр протирають сухою тканиною, щоб вони потім не заіржавіли; дерев'яні деталі й світильники із штучних матеріалів — спочатку вологою, а потім сухою тканиною. Скляні й пластмасові плафони знімають і миють у теплій мильній воді. Абажури з вощеного паперу протирають вологою тканиною, а потім — щоб блищали — злегенька змащують соняшниковою олією або покривають лаком.
      Поліровані меблі протирають ганчіркою, злегка змоченою спеціальними препаратами. Матові меблі чистять скипидаром в напрямку древинних волокон. Дивани, м'які крісла й стільці спочатку чистять пилососом, потім накривають вологою тканиною (можна використати для цього простирадло, приготоване для прання) і вибивають — пил залишається на зволоженій тканині. Є й препарати для чищення м'яких меблів.
      Багато клопоту звичайно з книгами: їх чистять пилососом, корінці протирають вологою ганчіркою. Плями змащують розведеним у воді крохмалем, котрий після висихання зчищають м'якою щіткою.
      Дзеркала протирають ганчірочкою, змоченою в оцті, або в рідині для миття скла, можна — розчином мила; блиск наводять чистою сухою ганчіркою.
     Дзеркало чистять сумішшю крейди з оцтом (1 столова ложка крейди та 1 столова ложка оцту). Суміш підігрівають, відстоюють, зливають рідину,
якою і чистять дзеркало. Потім протирають його замшею або м'якою не порсистою  полотнинкою.
      Дзеркало чистять також синькою для білизни. Змоченою в ній полотнинкою змащують скло, а потім натирають його замшею або м'якою товстою фланельною.
      Не слід вішати дзеркало на вологій стіні, бо воно може вкритися плямами, зіпсуватися.

     Далі розвантажте гардероб, розкладіть і розвішайте речі так, щоб вони провітрилися. Протріть шафу всередині, дайте також провітритись, після чого речі розкладіть і повісьте на місця.
     Вийміть із серванта й буфета посуд, перетріть його; протріть вологою
ганчіркою полиці й стінки, змастіть свічкою ребра ящиків, щоб легше висувалися. Повитирайте пил і наведіть лад у письмових столах, шафках для взуття, на антресолях. Дітям слід вимити іграшки, акуратно скласти книжки, повикидати непотрібний мотлох.
     Тепер можна зняти фіранки й портьєри, витрусити від пилу, замочити — спочатку в чистій воді, далі випрати в порошку, не викручуючи й не вижимаючи. Підкрохмалюючи тюлеві гардини, стежте, щоб в крохмаль не потрапила бахрома —вона повинна залишатися м'якою, еластичною. Нейлонові штори також злегка підкрохмальте. Сушити фіранки треба розправленими, щоб не витягувався край.
     Вимивши й вичистивши вази й дрібні прикраси, протерши меблі й підвіконня, можна зайнятись підлогою, добре вичистити килими.
     Підмітати підлогу сухою щіткою — тільки пилюку здіймати в домі. Волога ганчірка, намотана на щітку, також не особливо зручна: швидко віддає вологу, після чого пил до неї не пристає. Краще зшити на щітку чохлик з листового поролону. Зшивати треба у верхній частині й залишити вільним знизу, завдяки чому край його під час роботи відгинається. Змочений водою чохлик добре збирає пил і легко промивається. Таким сухим чохлом добре полірувати підлогу після мастики.
 См. также   Уборка квартиры

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua