У сьогоднішній статті хотілося б поділитися з вами інформацією про 5 речей, які категорично не можна робити до, після та під час куріння цигарок. Також у статті https://ukrhistory.com.ua/vidminni-risi-legkix-kurciv-i-nekuryashhix-lyudej/ ви можете дізнатися відмінні риси легких курців та некурців.
Куріння та фізичні навантаження
Що ми маємо на увазі під фізичними навантаженнями? Наприклад, ви піднялися сходами на 9 поверх, пробігли 100 метрів до зупинки, щоб встигнути на автобус. Відпрацювали у залі чи пограли у футбол. Після фізичного навантаження не рекомендується закурювати цигарку. Потрібно почекати бодай 15-30 хвилин.
Справа в тому, що під час фізичних вправ кров швидше циркулює організмом. І якщо до, під час або після тренування, пробіжки покурити сигарету, всі отримані токсини з димом швидко поширяться по тілу. Що робити, якщо хочеться курити? Чекати на той момент, як тиск прийде в норму і кров буде циркулювати зі звичайною швидкістю.
Куріння після їжі
Якщо чесно, лише кілька років тому вичитав у медичних дослідженнях, що куріння після їди шкідливе для шлунка. Існує думка, мовляв, одна сигарета викурена відразу після щільного обіду дорівнює 10 сигарет, викурених протягом дня. Чому?
Справа в тому, що тютюновий дим містить у собі ряд шкідливих сполук та компонентів. При попаданні в тіло після їжі дим дратує стінки і слизову оболонку шлунка. Тепер я розумію, чому після того, як поїду і покурю, у мене з’являється печія.
Куріння на голодний шлунок
Спочатку статті я говорив, що в мене є знайомий, який після сну одразу закурює цигарку, а не йде в душ чи снідати. Він чинить неправильно. Після сну необхідно почистити зуби, щоб позбавитися бактерій.
І якщо ми спочатку закурюємо сигарету, то всі мікроби, що містяться в слині, потраплять у шлунок, тому що тютюновий дим провокує рясне слиновиділення. Тютюновий дим сильніше ушкоджує слизову оболонку шлунка, якщо в ньому немає їжі. Необхідно, щоб організм “прокинувся”. Для цього варто утриматися від сигарети щонайменше 30-60 хвилин. І від кави з цигаркою з ранку теж краще утриматись. Раніше пив каву на голодний шлунок, закурював сигарету і до 30 років заробив виразку шлунка.
Куріння під час та після прийому алкоголю
Бувало, коли застілля в самому розпалі, хочеться дістати цигарку і закурити після випитих 50-грам, поговорити з кимось до душі. Але краще утриматись від цих дій. Алкоголь та сигарети погано поєднуються між собою. При одночасному вживанні нікотину та етанолу організм входить у стресовий стан. Почастішає пульс, відбувається велике навантаження на серце, порушується мозкова діяльність, відбувається руйнування слизової оболонки шлунка. Під час прийому алкоголю і після цього взагалі не рекомендується курити. Краще зачекати до наступного дня.
Куріння перед сном
Якщо вам важко засипати, то сигарети перед сном точно протипоказані. Вся справа у стимулюючих властивостях нікотину. Неодноразово зауважував, що після викуреної сигарети перед сном дуже важко заснути. Після того, як нікотин потрапив в організм, він викликає прискорене серцебиття і кров швидше пересувається по тілу.
Протягом 10-15 хвилин людина може почуватися бадьоріше. Це ілюзорний стан, що призводить до порушення сну та його якості. Тому перед сном краще утриматися від сигарети та присвятити цей час відновленню, очищенню організму.