Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 135 гостей

Заглавная arrow Любознательным arrow Это интересно arrow Зима в житті рослин

Зима в житті рослин

       Зима б невід'ємним підготовчим елементом для розвитку багатьох рослин, тому ми спочатку здійснимо коротеньку мандрівку в зиму. Рік у рік осінь змінює пишні золоті кучері на сріблясту сивину. В народі кажуть: грудень рік закінчує — зиму починає. Та насправді зима настає не за календарем. Найбільш повними ознаками її є льодостав і утворення сталого снігового покриву. Білосніжна чарівниця-зима, знаючи круту вдачу сивобородого Діда Мороза, дбайливо одягає землю в теплу снігову шубу. Великий і сонячний художник — природа віддає в цей час перевагу різним відтінкам білого кольору. На фоні синьо-білого чи рожево-золотистого снігу в час сходу або заходу сонця чітко вимальовуються оголені, почорнілі віти дерев та густі ультрамаринові тіні від них.

        Ми любимо ходити до лісу весною, влітку, восени. А взимку? Дехто вважав, мовляв, нічого особливого в лісі цієї пори немає. Адже квітів чи ягід не назбираєш і чогось цікавого не побачиш. Та це хибна думка. Ось, давайте, гарного сонячного дня підемо в зимовий ліс! Повірте, це буде справжня подорож у казкову країну снігової фантазії і білої тиші. Лишень відкрийте своє серце назустріч красі рідної природи, а очі — для цікавих і повчальних зустрічей.
        Зимове сонце з бляклого від морозу небосхилу посилає стріли холодних променів на закутану в ніжну пухку снігову хустину землю. Розбиваючись на тисячі й тисячі дрібних струмків, промінці протікають крізь гілля і вимальовують на сніговій поверхні чарівне плетиво синіх тіней. Міріадами діамантових іскор спалахують грані сніжинок — кристалів звичайної води. Усюди біло, аж боляче очам. Ніби в казці, принишк ліс. Ось гурт червонокорих сосен високо здіймає під білими пухнастими шапками вічнозелені крони. Стрункі берізки, вбрані в сріблясті сукні з інею, опустили свої коси-гілочки. Лапаті ялини повагом закутали наїжачені віти в пишні снігові шуби. Гордо піднімають бронзово-кучеряві і вже сиві від інею крони крислаті дуби. Часом нечутно спадає з гілля снігова шапка. Ніби нічого живого немає в цьому казковому сонному царстві. Та на білих сторінках снігової книги залишили свої письмена-сліди різні лісові жителі.
        А що там червоніє серед гілок? Та це ж горобина! Наче чарівна красуня вабить і милує очі намистом коралових плодів. Тут бенкетує зграйка барвистих снігурів, що прилетіла на зиму з півночі. Приєднайтесь і ви до них, покуштуйте плодів, якими ласували птахи. Свіжі ягоди горобини восени гірко-кислі й терпкі, але прибиті морозом стають дуже смачними. До того ж вони дуже корисні, бо містять у собі багато вітамінів. Та ще смачніші полум'яно-червоні плоди калини. Йдемо далі... Біля темно-зелених кущів ялівцю метушня. Тут юрмляться різні птахи. Вони ласують чорно-сизими шишкоягодами, які досить солодкі і мають смолистий присмак та аромат.
        Ці ягоди використовують для приправ, виготовлення наливок і як ліки. А ось на узліссі наїжачений колючками кущ барбарису, прикрашений гронами кармінових намистинок довгастих ягід. Вони теж їстівні. Химерно розчепірені гілки глоду з жевріючими багряним жаром плодами. Красиво звисають пучки крилаток кленів. Усе це неначе вписане майстерною рукою неперевершеного митця в ніжну прозору блакить зимового пейзажу.
        Виберіть кілька красивих, невеликих гілок з плодами різних рослин і обережно зріжте їх ножем. Поставте вдома у художньо виконану полив'яну вазу, яка гармонує з гілками. Ось вам і чудовий букет, який довго зберігатиме свою привабливість. При вдалому виборі композиції ви зможете створити справжній твір мистецтва, який перенесе у вашу кімнату поетичні чари зимового лісу. А може, комусь хочеться помилуватись молодою зеленню? Крім вічнозелених хвойних дерев, у лісі під снігом ховаються наші зимовозелені рослини. Розгорніть білу снігову ковдру в сосновому лісі, і знайдете темно-зелені листочки брусниці, зимолюбки, грушанки, рамішії, зелені гілочки чорниці.
         З-під снігу виглядають ажурні зелені гілочки вересу. Ними можна доповнити зимовий букет.
         Можна зібрати і підсніжний урожай. На сфагнових болотах під снігом зберігаються ягоди болотяного винограду — журавлини. Вони, наче рубінові намистинки, розкидані по білувато-зелених мохових подушках. Промерзлі ці ягоди дуже смачні і корисні.
         Можна влаштувати серед зими у себе в кімнаті весну. Викопайте в лісі цибулини пролісків, підсніжників, кореневища анемони, конвалії, сону і пересадіть їх у горщики, зробивши попередньо теплу ванну, щоб швидше “розбудити” ці рослини. Через деякий час розпустяться ніжні квіти і в кімнаті повіє весною, хоча надворі ще хурделитиметься зима. А коли до того ж іще й зрізати гілки ліщини, верби чи берези і також зробити їм теплу ванну, а потім поставити у вазу з водою кімнатної температури, то вони милуватимуть очі свіжою зеленню молодих клейких листочків і ніжністю сережок.
        Полями і ярами, лісами і луками в іскристому сріблястому одязі йде по рідній землі чарівниця-зима. То сипоне лапатим снігом, то закрутить віхолою, а то замріяно стане тихим, синім морозним днем. Картинам природи вона надає казкової краси і неповторної чарівності. Нехай же Вам пощастить, шановний читачу, побачити і відчути серцем всю її багатогранність!
      
По материалам книги: Заверуха Б.В. "Квіти дванадцяти місяців".

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua