Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 146 гостей

Заглавная arrow Любознательным arrow Это интересно arrow Анемона. Біографії квітів

Анемона. Біографії квітів

       Майже кожної весни настає період, коли посилюються вітри. Саме в цю пору в наших широколистяних і мішаних лісах зацвітає надзвичайно ніжна і красива рослина — анемона дібровна (Anemone nemorosa L.) з родини жовтецевих. Наукова назва роду походить від грецького слова anemos, що в перекладі означає “вітер”. Цим підмічено зв'язок періоду весняних вітрів з цвітінням певних видів роду. Бо й справді весняні вітри розхитують білі голівки квіток, тріпочуть їхніми пелюстками, хвилюючи білопінну поверхню квітчаного моря.

      Анемона дібровна — багаторічна кореневищна тендітна рослина з поодинокими квітками на кінці стебла. Оцвітина проста, пелюсткоподібна, складається з шести-восьми ніжно-білих, інколи зовні трохи рожевих чи фіолетових пелюсток. Всередині квітки багато тичинок і маточок. У негоду і на ніч вона закривається і схиляється — пристосування до захисту органів розмноження. І хоч який рвучкий буває весняний вітер, а все ж не здолати йому ніжної на перший погляд квітки.
      У лісі, де ростуть анемони, земля ніби встелена ніжним білим мереживом. Чарівниця-весна щедрою рукою розсипала сніжно-білі квіти серед яскравої зелені трійчастих листків, ніби вигаптувала казкової краси візерунчасте покривало. Місцями квіток так багато, що вони зливаються в суцільну тканину з ніжних білих пелюсток. Поширена анемона дібровна в лісових і лісостепових районах України і цвіте у травні та квітні. В цих же умовах і районах, але значно далі на південь, до південної межі байрачних лісів, поширена ще анемона жовтецева (Anemone ranunculoides L.) з такими ж ніжними, проте не білими, а золотисто-жовтими квітками. Цих квіточок буває на стеблі одна-дві, а інколи навіть три-чотири. Цвіте цей вид анемони у березні-травні.
      Серед народних назв анемони дібровної можна зустріти такі, що відображають характер умов, у яких вона зростає: колопенька, тобто рослина, що зростав в лісах коло пеньків, праліска, приліска. За раннє цвітіння і білий колір квіток рослину називають ще снігурка, раст білий, ягличка весняна, праліска біла, колопенька біла. в ще такі назви, як куросліп, конопелька та інші. А от анемону жовтецеву називають в народі жаб'яче зілля, козелець, вітряк, сліпота жовта, куроліска.
      Більшість видів анемон у свіжому вигляді мають отруйні властивості. Рослини містять у собі анемонол, при розпаді якого утворюється анемонин. Останній мав болезаспокійливі та антиспазматичні властивості. Для листків цих рослин характерна наркотична дія. В народній медицині обидва згадані види використовуються як потогінний засіб, а також для лікування подагри, коклюшу, паралічів та інших захворювань. Використовують їх також як засіб, що посилює діяльність нирок та легенів.
      Пізніше, ніж обидва згадані види, у травні-червні, по узліссях, світлих чагарникових заростях, лісових галявинах і світлих лісах, степових та лучно-степових ділянках і схилах в лісостепових й північностепових районах України розквітають чудові білі квіти анемони лісової (Anemone sylvestris L.) Це справжня чарівна окраса рідної землі, одна з найдекоративніших дикорослих рослий нашої флори. Подекуди квіток така безліч що здається, ніби над зеленим ворсом трав, на високих стеблах повисає серпанок ніжної тканини з білих оксамитових пелюсток. Цвітуть вони протягом 20—29 днів. Квітки довго стоять зрізаними у букетах. Досить часто можна спостерігати повторне, осіннє цвітіння.
      В народній медицині цей вид використовують для лікування ревматизму, простудних захворювань, а також як наривний засіб.
      Та ще прекрасніші види, які несуть на кінці стебла цілий букетик-зонтик великих сніжно-білих чи ледь рожевуватих квіток. До них належать анемона нарцисоцвіта (Anemone narcissiflora L.), яка зустрічається на кам'янистих схилах і гірських луках хребта Свидовець в Українських Карпатах, та анемона розлога [Anemone laxa. (Ulbr.) Іиг.], яка росте по узліссях широколистяних лісів, на лісових галявинах і серед чагарників на півдні Волині та на півночі Поділля. Останній вид є подільської ендеміком. Цей науковий термін означає, що даний вид поширений лише на певній території і більше ніде у світі його немає. Обидва згадані види через свою рідкісність потребують суворої індивідуальної охорони.
      Рід анемон включає в себе сімдесят видів, поширених у помірній смузі північної півкулі. В колишньому Радянському Союзі зростав сорок шість видів цього роду, а на Україні - п'ять вищезгаданих. Всі види анемон — декоративні рослини, і їх успішно можна використовувати для прикраси наших парків, садів, скверів. Розмножують їх як насінням, так і частинами кореневищ. Ефемероїди види анемон широколистяних лісів слід вирощувати під пологом широколистяних дерев та чагарників у напівзатінку. В культурі анемона дібровна дуже мінлива. Виведені форми з напівмахровими та махровими квітками, а також форми з різним забарвленням квіток — червоним, рожевим, бузковим. Іноді кольорові форми можна зустріти і в природі. Інші види анемон придатні Для відкритих місць: кам'янистих гірок, країв деревних і чагарникових куртин, галявин, газонів. Особливо декоративні в суцільних масивах, а також у поєднанні з червоними півоніями, блакитними незабудками. Для вирощування анемони лісової грунти треба вапнувати.

По материалам книги: Заверуха Б.В. "Квіти дванадцяти місяців"

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua