Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 241 гостей

Заглавная arrow РУКОДЕЛИЕ  arrow Вышиваем arrow Вишивка ришельє

Вишивка ришельє
РУКОДЕЛИЕ - Вышиваем

          Ришельє (рис. 83) — це ажурна вишивка, в якій окремі деталі малюнка з'єднуються між собою за допомогою павутинок (бридів) та павучків з ниток, а контури обшиваються петельним швом.

     Цією вишивкою прикрашають столову й постільну білизну, занавіски, подушки. Останнім часом її широко застосовують в оздобленні жіночих блузок.
       Вишивають на тканинах будь-якого кольору та гатунку: парусині, полотні, батисті, шовку тощо. Нитки для роботи беруть тонкі й міцні. Контури узору обводять двома паралельними лініями, відстань між якими дорівнює довжині стібка, яким обшиватиметься узор.
     Виконують ришельє так. Нанесений на тканину узор обшивають по контуру густими стібками шва «вперед голку» (рис. 83 а). Нитки для цього беруть грубіші від робочих, щоб вишивка була рельєфнішою. Водночас з наміткою прокладають нитки павутинок, які скріплюватимуть окремі деталі узору після того, як буде вирізана зайва тканина.
     Для утворення павутинки від однієї деталі до іншої ведуть 2—4 нитки так, щоб вони не стягували тканину. Утворюється ніби повітряний місток, який обшивають петельним швом, обкруткою або настилом (рис. 83 б, в). Якщо  павутинки   схрещуються,  то  в  місці І- з'єднання робиться павучок. Техніка його виконання показана на рисунку 83 г.
     Закінчивши прокладати намітку, зробивши павутинки й павучки, обшивають петельним швом контури окремих деталей узору, стежачи за тим, щоб край його був спрямований у бік зрізу  (рис. 83 д).
     Після закінчення роботи вишивку треба випрати, підкрохмалити і випрасувати. Потім тоненькими гострими ножицями вирізати тканину під павутинками. Робити це треба дуже обережно, щоб не пошкодити краї вишивки і не зрізати павутинки.
     На рис. 84 подано узори для вишивання серветок.
     Ажурна вишивка може бути і без павутинок, якщо узор складатиметься із щільно з'єднаних деталей.  Такі узори підходять для оздоблення комірців, оформлення вирізу блузок, рукавів тощо (рис. 85).


  
   
     Литвинець Елла Голки, нитки, намистинки.-К.: Веселка, 1989.-75 с.: іл.

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua