Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 405 гостей

Заглавная arrow ИССЛЕДОВАНИЯ arrow Школьные сочинения arrow Школьные сочинения arrow Нечуй-Левицький І. "Кайдашева сім'я"

Нечуй-Левицький І. "Кайдашева сім'я"
Исследования

          Повість "Кайдашева сім'я" - це один з найкращих творів І.Hечуя-Левицького, в якому реалістично змальовано життя села з усіма його суперечностями.

Показуючи життя однієї селянської родини, письменник створив переконливі образи двох поколінь, наділивши їх настільки типовими рисами хаpактеpу дрібних власників, які й досі живучі.

Провідного образу, навколо якого б розвивалися події, у творі немає. І.HечуйHевицький змальовує щоденні побутові проблеми і вчинки членів сім'ї Кайдашів. Старий Омелько - типовий затурканий селянин. Тяжка селянська праця підірвала і виснажила його сили. Він дбайливий і працьовитий, ніколи не сидить без діла, завжди чимось зайнятий. Непогано заробляє, але гроші витікають до шинкаря. Від своїх синів він також вимагає працьовитості. Тяжке життя зробило його злим, сварливим і забобонним. З часу одруження синів для старого Кайдаша настає ще тяжче життя, бо він втрачає над дітьми батьківську владу і це гнітить його. Карпо і Лаврін вже його не слухаються, і більш того, намагаються загарбати все господарство. Карпо навіть піднімає на нього руку.

Кайдаш спивається до божевілля і передчасно гине. Марія Кайдашиха - сварлива, чванлива і бездушна жінка. Замолоду вона служила покоївкою у панів, набралася від них трохи "панства", а тому з погордою ставиться до бідніших від себе. Любить вихвалятись, що її шанують пани та попи. Вона облеслива у розмовах, непpиpодна, манірна. Як і її чоловік, Марія працьовита і дбайлива господиня, любляча мати, але крім того, що дуже сварлива, ще й деспотична. Ця обмежена жінка через ворожнечу з усіма стає посміховиськом на все село. Хаpактеpи синів, як і невісток, формуються в інших умовах, і це надає всій їхній поведінці нових прикмет. Обидва сини живуть своїми егоїстичними інтересами. Вони морально зубожілі люди, що через свої безкінечні сварки втрачають людську гідність. Ще на початку твору автор показує протилежність хаpактеpів Карпа і Лавріна, розповідаючи, як по-різному уявляють вони своє життя після одруження. Карпо хоче жити в своїй хаті, мати своє господарство і ні від кого не залежати. Грубий, безсердечний, він не має поваги до людей і навіть батьків має ні за що. До пари йому і Мотря, котра дуже швидко виявила свій корисливий хаpактеp. Розтлінний вплив дрібновласницького середовища особливо виразно помітний на змінах у вдачі доброго, м'якого, веселого і жартівливого Лавріна і щирої, поетичної Меланки. На тлі чудової пpиpоди зображує письменник їх ніжне кохання, душевну красу, щедрість почуттів, прагнення сімейного щастя. У Лавріна, на відміну від брата, лірична душа, його вабить все ніжне, хороше, красиве. Він шанує людей, захоплюється красою пpиpоди, грає на сопілці. Але всі ці позитивні риси руйнує невблаганна дійсність. Під впливом сімейного оточення, в атмосфері сварок та підлості Лаврін і Меланка пеpеpоджуються, стають безсердечними, дріб'язковими, поступово втрачають всі ті кращі риси, які мали.

Так через історію однієї родини І.Нечуй-Левицький майстерно передав обмеженість українського селянства, його дрібновласницькі інстинкти.

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua