Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 128 гостей
ПЕЧЕНЯ... З ТРАВ
КУЛИНАРИЯ - Кулинарные фантазии

Вирішальна вимога до здорової їжі — достатня наявність у раціоні рослинних продуктів. Поки що ж більшість з пас споживають таких у 2—3 разі менше від норми. Тим часом клітковина — саме її дуже багато у рослинних продуктах — наче губка вбирає в себе шкідливі речовини; надлишкові солі та холестерин, виносячи їх з організму через кишечник. Є й ще одна обставина. Клітковина містить багато пектинових речовин. Вони перешкоджають підвищеному згортанню
крові та тромбоутворюванню. Тому  так  важливо вживати клітковину в літньому віці. Особливо, коли є тромби.
У цьому разі дуже корисні капуста і червоні буряки. Проте неперевершеним чемпіоном лишається морква. Зовсім не випадково до неї приохотились американці.
У великій кількості клітковина міститься і в деяких інших рослинах, що за традицією рідко вживаються в їжу. Так, у ботві молодих буряків, моркви, редиски, брюкви, в листі гороху, часнику клітковини не менше, ніж у коренеплодах.
До речі, відомо понад 250 їстівних дикорослих рослин, понад дві третини з яких — ще й цілющі. Їстівні, наприклад, листя малики, берези, липи, ліщини, багато трав. Особливо такі, як лобода, кропива, подорожник, щавель.
    Багато дикорослих  рослин іде на салати та квасіння, проте коли вони лише молоді, з ніжним листям (подорожник, піпрей, кислиця, лобода снитка, первоцвіт, щавель). Зріле листя, скажімо, ліщини, дягелю, конюшини, калачиків, хвоща польового в сирому вигляді малопридатне для їжі. Так само, як і ботва вищеназваних овочів. Ці трави краще споживати у тушкованому вигляді та печені.
     Печеня із лободи з кропивою. Збираємо трави подалі від шосейних доріг, промислових підприємств, зриваючи якомога молодше листя. Миємо його, дрібно нарізаємо і розминаємо долонями. Наперед приготуємо злегка підсолену воду зі спеціями: лаврове листя, запашний або гіркни перець, кмин, кріп або трохи аджики, хмелі-сунелі. Усе це  за смаком, враховуючи стан шлунка та печінки.
Закладаємо трави у казанок або велику скозорідку, заливаємо розсолом  і  тушкуємо хвилин 20—30, залежмо від того, наскільки рослини грубі.
      Листя (головки) конюшини, дягелю, ліщини, берези, хвоща польового, грициків, гравілату міського, проскуряку (лісової мальви), зніту тушкують довше. Тому закладайте їх першими, а листя кропиви, гороху, кислиці. снитки, кислого щавлю, мокрицю — через 15—20 хвилин. Ботвигіу моркви, брюкви, хрону теж тушкуємо якомога довше. Не забуваємо помішувати трави приблизно через кожні 5 х8илин.
     Якщо ви вирішили задовольнитися тільки тушкованими травами, за хвилину до закінчення тушкування закладають дрібно нарізаний часник. Якщо вирішили одержати печеню — підливайте олії і, знявши кришку, вмикайте сильніший  вогонь Смажте хвилин 15—20,  часто помішуючи. Для кислоти, якщо немає щавлю, лимону, кислиці, — можна додати кисляку, розведеної лимонної кислоти або яблучного оцту.
     Ласуємо тушкованими травами зі сметаною або майонезом.
     Особливо поживнї трави, в яких міститеся білок: конюшина, кропива, горох, спореш.
 См. также  Блюда из дикорастущих трав

След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua