Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 254 гостей

Заглавная arrow ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ arrow Сам себе лекарь arrow Сам себе лекарь arrow Упражнения при остеохондрозе: лечебная гимнастика

Упражнения при остеохондрозе: лечебная гимнастика
Это полезно знать - Сам себе лекарь

Чи знайоме вам відчуття скутості у хребті, що особливо непокоїть вранці? А втома, тяжкість у м'язах спини, ниючий біль в одному й тому ж місці, який змушує приймати аспірин?
Бувалі люди в таких випадках звичайно говорять: "Та у вас же відкладення солей". Й дають безліч порад, як позбавитися від них. Однак це не допомагає, і ось ви, нарешті, на прийомі в лікаря, який ставить діагноз, остеохондроз.
Як відомо, медики не рекомендують відразу після пробудження різко зіскакувати на ноги. Необхідно хвилин п'ять "потягнутися" в ліжку, аби адаптуватися до зміни положення тіла. Ось і використовуйте цей час для того, щоб підготувати ваш хребет до навантажене. зняти скутість, поліпшити рухомість, Весь комплекс вправ виконуйте лежачи в постелі. Обов'язкова умова
- вправи робіть плавно, без надмірної напруги ПОВІЛЬНО.

1. Отже, потягування. Вихідне положення-лежачи на слині. Руки сплетіть пальцями в замок, покладіть їх під голову, ступні ніг нахиліть "на себе". Потягніться, намагаючись максимально розтягнути хребет і м'язи грудей. Повторіть 2-3 рази, чергуючи з розслабленням.

2. Лежачи на спині, пружинистим рухом притисніть руками коліна до грудей, а потім потягніться носом до коліна. Прийміть початкове положення. Зробіть вправу другою ногою. Повторіть 2-3 рази, чергуючи з розслабленням.

3. При рахунку "раз" зусиллям нажміть п'ятками на ліжко, при рахунку "два" - обіпріться крижнем. "три" - ліктями, "чотири" - потилицею. Розслабтесь. Повторіть 4-5 разів.

4. Ноги зігніть у колінах, ступні поставте на ліжко. Нахиляйте зведені разом коліна почергово то в один, то в інший бік, намагаючись торкнутися ними постелі. Виконуючи вправу, прогніться попереком, руками обпирайтеся об ліжко. Повторіть два рази.

5. Лежачи на спині, ноги зігніть у колінах, ступні при цьому повинні стояти на ліжку. Дотягніться до колін пальцями рук. Повторіть 6-10 разів, чергуючи з розслабленням
Лежачи в тій же позі, підніміть таз якнайвище, потім опустіть, силкуючись натиснути крижнем на опору. Повторіть 3-4 рази.
Ноги випряміть, руки розведіть в сторони. Згинаючи почергово кожну ногу в коліні, намагайтесь дістати коліном до ліжка з протилежного боку. Повторіть 2-3 рази.

6. Повертаючись почергово на кожен бік, добре потягніться, чергуючи з розслабленням, повторіть два рази.
Перевернувшись на живіт, віджимайтесь руками від ліжка. При цьому постарайтеся прогнутися в попереку. Зафіксуйте позу на 2-3 секунди й затим розслабтесь. Повторіть 2-3 рази.

7. Станьте на четвереньки. Зробіть тазом кілька пружинистих рухів вгору-вниз. Повторіть 3-4 рази.
По виконанні цих вправ можна підніматися з ліжка Запропонований вам невеликий комплекс - надійний лікувально-профілактичний засіб при початкових формах остеохондрозу, здебільшого грудного і поперекового відділів.

Пам'ятайте слова французького вченого Тіссо "Рух може замінити пілюлі, але ніякі пілюлі не замінять руху".
 См. также  Массаж

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua