Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 137 гостей

Заглавная arrow Любознательным arrow Это интересно arrow Королева лікарських рослин ехінацея

Королева лікарських рослин ехінацея
Любознательным - Это интересно

"Королева лікарських рослин" - саме так називав ехінацею відомий німецький дослідник лікарських рослин доктор Апьфред Фогель  Справедлива характеристика, адже людство використовує різні її види ще з прадавньої культури індійців Америки. І сьогодні ця рослина має першочергове значення серед великої кількості фітотерапевтичних засобів.
Та й ге, що в офіційній медичній практиці США настойка ехінацеї використовується ще з 1887 року, красномовно свідчить про її важливість. І в Німеччині ехінацея здобула другу батьківщину- Більше 50 років виготовляють тут медичні препарати з багатьох її видів.  Кількість ліків із них сягнула за 200 найменувань. Такі з них, як ехінацин, есбіретокс, ехінофорс, паскотопс та азупростат, набули всесвітньої слави і сьогодні з гуманітарною допомогою та комерційними шляхами доходять до наших хворих.
Прикро, адже в Україні ще не початку 50-х років була доведена кпінічна ефективність лікарських форм з ехінацеї пурпурової.
Останнім часом, особливо після аварії на Чорнобильській АЕС, ехінацея знов потрапила до лабораторій українських вчених. Вони довели її імунорегулюючу, протипроменеву та тонізуючу дію.
Взагалі ж вітчизняний досвід використання настойки та екстрактів ехінацеї пурпурової вдало доповнюює світовий. Їх вважають ефективними для лікування інфекційних хвороб, запалення сечостатевих органів, інфекційних неспецифічних ревматоїдних артритів, атеросклерозу, імпотенції, променевих пошкоджень, екзем, виразок, лишаїв, абсцесів, фурункулів, карбункулів, опіків, обморожень, пролежнів, ангін, стоматитів, отитів, укусів, вжалень тощо.
Важливо й те, що ехінацея, зокрема пурпурова, - не отруйна рослина. Препарати з неї практично не мають протипоказань.
На відміну від інших лікарських рослин в ехінацеї використовується не лише кореневище з коренями, а й стебла, листя та суцвіття. До речі, при лікуванні ДЕЯКИХ хвороб їх застосування, особливо зібраних у фазу цвітіння, найбільш ефективне. До того ж, їх можна використовувати сухими, заварюючи при потребі окропом. Це дуже зручно при лікуванні дітей, а також хворих, які і не терплять спиртових лікарських форм.
Але це не всі переваги ехінацеї. Її листя свіжим можна використовувати для приготування поживних салатів, які за вмістом вітамінів та мікроелементів не тільки не поступаються овочевим, а й перевищують їх.
 3 давніх-давен доведена кормова цінність ехінацеї, ссобливо для згодовування кволим та хворим тваринам, При сьогоднішній скруті  на препарати згодовування свіжої або сухої ехінацеї свійським тваринам є доброю профілактикою різних хвороб. Зелену масу ехінацеї відносять до високобілкових культур. Її білок збалансований за незамінними амінокислотами.
А ще - це чудовий медонос та всесвітньо відома декоративна культура з суцвіттями-кошиками темно-червоного, малинового або білого кольору.
Багато читачів, напевне, захочуть виростити біля хати на ділянках ехінацею. Це неважко зробити. І хоча ця багаторічна рослина походить з прерій США, вона дуже гарно росте в наших умовах. Правда,  вона страждає від посух і краще розвивається тоді, коли її добре попивають.
Розмножують ехінацею посівом насіння у відкритий грунт або ж парник. Це можна робити як навесні, так і влітку, і навіть восени - перед   морозами. При цьому спід пам'ятати, що насіння має не дуже високу польову схожість та повільно проростає. Сходи з'являються на 14-15 день після посіву і погано витримують конкуренцію з бур'янами.
Посів треба проводити в пухкий, добре зволожений грунт не глибше, ніж на 1,0 см.  Коли в ехінацеї з'являться  2-3 справжніх листочки, її  можна розсадити на постійне місце на відстані 20-40 см одна від одної. Рослини будуть добре галузиться, матимуть багато листя та суцвіть, сформують розвинену коренеу систему.
Для лікувальних цілей використовують тільки ті рослини, які зацвіли. Щодо кореневищ, то їх копають або пізно восени, або дуже рано навесні.

См. также эхинацея, Чем полезна эхинацея

 

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua