Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 302 гостей
Про мяту і мелісу

Зовні вони дуже схожі.
Стебла в них чотиригранні, гіллясті, волохаті або гладкі, заввишки 50-80 см. Листки супротивні, яйцеподібні, по краях зубчасті.
Листки меліси, якщо їх потерти, пахнуть лимоном, тему рослину цю в народі називають лимонною м'ятою  чи лимонною травою. За пекучий смак листків м'яту названо перцевою,

Меліса
Меліса особливо популярна серед пасічників. Вони застосовують її на пасіках для боротьби з мурашками і восковою міллю. Коли на дно вулика кладуть мелісу, шкідники гинуть або тікають з бджолиного житла. З допомогою меліси ловлять рої. Це своєрідна "бджолина валеріана.
Листки і стебла  меліси містять аскорбінову кислоту, каротин, смоли, дубильні речовини, ефірну олію та деякі інші органічні сполуки.

Використовується
   в кулінарії. Молоді земні пагони меліси йдуть на приготування салатів. Рослина використовується як приправа  для м'ясних, рибних і грибних страв, а також при солінні помідорів і огірків. Мелісою ароматизують різні домашні напої. Листя заварюють і п'ють як чай.
   в медицині. Меліса виявляє благотворну дію при хворобах шлунково-кишкової системи, неврозах серця, ревматизмі, жіночих хворобах.  Широко застосовується як болезаспокійливий засіб. Вона припиняє блювання, позбавляє від нудоти, діє протисудинно тощо.

М'ята
Не менш відома  від меліси своїми лікувальними властивостями звичайна м'ята. З цією метою використовують її листя  та суцвіття. Вони містять ефірну олію, основною складовою частиною якої є ментол. Окрім того, у м'яті виявлено дубильні  речовини, гіркоти, каротин, вітамін С, пінен, цінвол, урсалову і олеанову кислоти та інші сполуки.
  У фармакології м'ятя застосовується як засіб, поліпшує травлення, виявляє заспокійливу дію, регулює місячні і т. п. М'ята добре нейтралізує підвищену кислотність шлунку. Препарати з цієї рослини мають яскраво виражену антисептичну дію.
     Ментол входить до складу широко відомих ліків: валідолу, корвалолу, крапель
зеленіна, пектусину, в'єтнамського бальзаму  "Золота зірка".

У домашніх умовах  легкий відвар з листків і квітконосних стебел для застосування з лікувальною метою готують так: беруть 1 столову ложку добре подрібненої .лікарської сировини і заливають 1 склянкою окропу, настоюють 10 хвилин. Склянку відвару випиваюгь за 4 рази протягом доби перед їжею.

      Кращий термін збору м'яти і меліси - фаза бутонізації і початок цветіння.

      М'ята і меліса багаторічні рослини, однак на одному місці їх вирощують, як правило, не більше 5-б років.

Вирощують мелісу і  м'яту на родючих, достатньо зволожених суглинках або на супіщаних грунтах після внесення органіки. Свіжий гній застосовувати не рекомендується. Меліса полюбляє сонячні місця, м'ята - зволожені.
      М'яту розмножують в основному вегетативно: черенкуванням стебла,  діленням кореневища і відводками. Відрізки кореневищ краще саджати .весною до появи листя. Відстань між рядами .на грядці 30-40 см. глибина садіння 5-8 см.
       Мелісу розмножують насінням, розсадою, діленням кущів, черенкуванням і відводками. У відкритий грунт насіння висівають навесні, коли грунт добре прогріється на глибину в кілька міліметрів. Відстань між рядами посівів на грядці 40 - 50 см. Рослини в рядках проріджують на 20-30 см..
 
См. также  Лекарственные растения. Лечит мята

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua