Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 300 гостей
Чашка кави

Відкриттям кави люди зобов'язані випадку: один з арабських пастухів помітив якось, що його кози починають особливо вибрикувати після того, коли попасуться у певних місцях. Придивився: тварини об'їдають плоди і листя невідомої рослини. Пізніше рослину назвуть "кавах", за назвою ефіопської місцевості Каффа, де та рослина була знайдена.
Найперша кав'ярня відкрилася в Стамбулі в 1517 році, а припинила вона своє існування лише через 400 років, У Європі перша кав'ярня з'явилася в 15912 році у Венеції. В 1652-му в Лондоні, а в 1670-му -- в Римі. А в Йємені довгий час, аж до вісімдесятих років нашого століття, цих закладів зовсім не було, адже їх відвідання і вступало в протиріччя із законами релігії. Кав'ярня, на думку імамів, була витвором сатани.
Були у кави здавна і противники, і прихильники. В 1664 році на
вулицях Марселя відбулася демонстрація жінок. Вони протестували проти захоплення чоловіків кавою. Мовляв, представники сильної і статі через це менше часу проводили вдома. Тоді вважали, що саме і кава стала причиною низької народжуваності в Марселі.
Серед лікарів були навіть своєрідні фанатики напою. Так, у XVII j столітті придворний лікар Бунтекух (Італія) відкрив, як він вважав, цілющі властивості кави і приписував своїм пацієнтам аж по 50 чашок кави на день.
    А насправді - чи корисна кава? Це питання непокоїло і шведського короля Густава Ш. Адже саме він на початку XVIII століття вирішив перевірити це не зовсім звичайним способом. Тоді в його країні були засуджені до страти двоє близнюків. І Густав замінив їм страту довічною каторгою. Умова відбуття покарання була така: один із засуджених п'є щодня у великих кількостях чай, інший - каву. Експеримент тривав так довго, що й сам король не дочекався його
результатів. А в'язні продовжували пити свої напої. У 83 роки помер той, що мусив пити чай, його брат прожив на п'ять років довше. Чи не тому шведи зараз одні з найбільших прихильників кави. Хоча їх у неї вистачає і в інших краях. 

См. также:  Приготовление кофе, Кофе и здоровье

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua