Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 263 гостей

Заглавная arrow Любознательным arrow Это интересно arrow Як рослини розповсюджують своє насіння

Як рослини розповсюджують своє насіння

Мільйони років співіснування на одній планеті привели до того, що люди і тварини встановили між собою міцний сімбіотичний зв'язок. Рослини не проти того, щоб люди і тварини і'ли їхні плоди, — рослинам це вигідно, у такий спосіб вони розповсюджують своє насіння. По суті, рослини зацікавлені у тому, щоб хтось з'їв їхні плоди, тільки стиглі.

Мета всіх рослин полягає у продовженні роду і в забезпеченні відповідних умов для своїх нащадків. Ось чому майже осі фрукти у світі мають округлу форму: вони можуть відкотитися і почати нове життя. З тієї ж причини рослини навчилися «робити» свої плоди яскравими, привабливими, смачними та поживними — для того, щоб той, хто скуштує один плід, повертався до дерева знов і знов. Така стратегія добре працює, і всі плоди з'їдаються. Чи спостерігали ви колись, як старанно обчищають вишневі дерева птахи, або як білки трудяться над лубом, поки на ньому не лишиться жодного жолудя? Що відбувається потім?
Їдці перетравлюють їжу і спорожнюються подалі від материнської рослини, забезпечуючи насінню чудове «органічне добриво”. Насінини отримують ідеальний старт. Усередині плода вони надійно захищені від перетравлення своїми цупкими оболонками і інгібіторами. Зауважте, поки насіння недозріле, фрукти залишаються несмачними, бляклими і позбавлені приємного аромату, щоб ніхто не зривав їх дарма до тих пір, поки насіння не достигло.
А ще для рослини дуже важливо продовження свого роду. В народі давно помічено, якщо, наприклад, дерево передчуває свою загибель, воно збирає всю енергію і. спрямовує її на те, щоб в останній раз утворити якомога більше насіння. Тобто останні зусилля рослини видають рекордні врожаї

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua