Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 123 гостей
Желе

ЖЕЛЕ
      Желе – це .солодка драглиста страва, приготовлена з фруктових соків з желатином.
      Готовий крем-желе звичайно виливають у спеціальну форму, порційні мисочки чи чарки, які заздалегідь змочують холодною водою і посипають цукром-пудрою. Форму з кремом ставлять на лід або у відро з холодною водою на цілу ніч.
      Щоб желе вийняти з форми, її треба накрити тарілкою, перевернути і легенько витрясти. Якщо желе погано випадає, на дно форми слід покласти змочений у гарячій воді рушник. Але треба пильнувати, щоб крем не розтопився.
      Желатин, з яким готують желе, треба намочити в холодній воді на годину, потім відтиснути воду І розпустити в гарячій воді або чаї.
     
ЖЕЛЕ КАВОВЕ
      50 г натуральної кави, 1/2 склянки молока, 4 жовтки, 100 г цукру, 100 г желатину.
      Змелену каву залити гарячим молоком і залишити на годину в теплому місці. Жовтки розтерти з цукром, влити до них настій кави, поставити на повільний вогонь і мішати, поки маса не загусне. Після цього масу зняти з плити і збивати до охолодження. Тоді вимішати з розпущеним у воді желатином. Коли загусне, додати білкову піну і злегка вимішати. Коли маса почне загусати, вилити її у форму і поставити на холод. Подавати на стіл з сметаною, збитою з цукром.
     
ЖЕЛЕ ЛИМОННЕ
      1 лимон, 15 г желатину, 1/2 склянки води, 4 яєць, 100 г цукру.
      Жовтки розтерти з цукром до білості, додати до них сік і цедру з лимона, влити желатин, намочений у холодній воді і розведений у 1/2 склянки гарячого чаю, і вимішати. Тоді додати білкову піну і мішати, поки маса почне гуснути. Приготовлену масу вилити у форму, змочену холодною водою і посилану цукром-пудрою, і охолодити.
     
ЖЕЛЕ ЛИМОННЕ 3 ВИНОМ
      1 лимон, 4 жовтки, 200 г цукру, 10 г желатину, 1 склянка неміцного білого вина.
      Жовтки розтерти з цукром до білості, додати сік і цедру з лимона, влити вино. Посуд з цією масою поставити в другий посуд, в якому кипить вода (див. «Пудинги*), і збивати, а коли загусне, зняти з вогню, влити замочений у холодній воді і розведений у 1 ст. ложці гарячого чаю желатин. Вимішувати, поки не почне загусати. Тоді викласти у форму і винести на холод.
     
ЖЕЛЕ ВАНІЛЬНЕ
      1/2 л свіжої сметани, 150 г цукру, 3 бїлки, 10 г, .желатину, ваніль.
      Свіжу сметану збити з цукром І ваніллю, вимішати з білковою піною, додати замочений у холодній воді і розведений у гарячій воді желатин, старанно вимішати. Як почне гуснути, розлити у формочки і винести на холод. Перед подачею на стіл желе можна оздобити вишневим варенням.
     
ЖЕЛЕ АБРИКОСОВЕ
      10 абрикосів, 150 г цукру, 1 склянка води, 15 г желатину. 2 склянки сметани.
      Абрикоси розварити в склянці води і перетерти з цукром. З на-. моченого желатину відтиснути воду і розвести його у 1/2 склянки гарячого чаю. Тоді абрикоси і желатин змішати і збивати збивалкою. Коли маса почне загусати, додавати, збиваючи, по ложці збитої сметани. Готовий крем розлити у формочки і винести на холод.
                     *   *   *    
      12 абрикосів, 1/2 л води, 150 г цукру, 20 г желатину.
      Абрикоси запарити кип'ятком, зняти з них шкурочку, вибрати кісточки і порізати. З абрикосових шкурок, води і цукру зварити сироп, процідити, додати вимочений у холодній воді і розведення у гарячій воді желатин, порізані абрикоси і ядра з кісточок, очищені від плівки, вимішати і винести на .холод.
     
ЖЕЛЕ ЯГІДНЕ
      350 г ягід, 2 білки, 3 ст, ложки цукру, 10 г желатину, 1 склянка сметани.
      Перетерти крізь сито стиглі' суниці, малину чи полуниці, щоб була одна склянка ягідної маси; додати цукор до смаку, білки. Все разом збити на пухку масу, влити желатин, намочений у холодній воді і розведений в '/а склянки гарячої води або чаю, і добре вимішати. Коли маса почне загусати, можна додати до не; кілька ложок свіжої сметани, вимішати, викласти на тарілку і винести на холод.
     
ЖЕЛЕ ЯБЛУЧНЕ
      1 кг яблук, 150 г цукру, 10 г желатину.
      Яблука спекти і перетерти крізь сито. Наміряти 2 склянки яблучної маси, додати до неї цукор, вимочений у холодній воді і розведений у гарячій воді желатин і збивати на холоді, поки маса не загусне і побіліє. Потім викласти на тарілку і поставити на холод. До цього крему можна додати також 1 склянку вершків і збивати разом, а для кращого смаку – лимонну цедру, корицю, кілька капель мигдальної есенції.
     
ЖЕЛЕ МОЛОЧНЕ
      4 жовтки, 10 г желатину, 1-склянка вершків або молока, 200 г цукру, ваніль.
      Жовтки розтерти з 4 ст. ложками цукру і ваніллю, запарити гарячим молоком або вершками. Желатин вимочити в холодній воді, розпустити в 1 ст. ложці гарячого чаю і влити в приготовлену масу. Вимішувати, поки маса загусне. Тоді вилити її у форму або глибоку тарілку і поставити на холод. Подавати з сметаною, збитою з рештою цукру.
     
ЖЕЛЕ СМЕТАНКОВЕ
      1/2 л густої свіжої сметани, 100 г цукру-пудри, цедра з 1 лимона або ваніль, 15 г желатину.
      Свіжу густу сметану збити на піну, додаючи по ложці цукру-пудри з ваніллю. Лимонну цедру вимішати з намоченим у холодній воді і розведеним у гарячій воді желатином і поставити в холодне місце. До сметани можна додати перетерті крізь сито суниці, малину або полуниці.
 
Цвек Д. Солодке печиво.-Львів, 1961.-216 с.
Цвек Д. Сладкое печенье. - Львов, 1961. - 216 с.

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua