Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 239 гостей

Заглавная arrow РУКОДЕЛИЕ  arrow Вышиваем arrow Декоративные швы в вышивке

Декоративные швы в вышивке

  Оздоблювальні шви
    
Ми розглянули шви, які найчастіше зустрічаються в рукоділлі взагалі. Зараз перейдемо до оздоблювальних, або декоративних, швів, якими здебільшого користуються у вишиванні.

     Стебловий шов (рис. 30) застосовують майже в кожному виді вишивки. Ним дуже часто вишивають стебла квітів і рослин — звідси й пішла його назва.
     Прокладають цей шов зліва направо, відступаючи голкою назад, знизу вгору, згори вниз. Вістря голки під час роботи спрямоване ліворуч донизу або догори. Кожен новий стібок починають, відступаючи назад 2—3 мм від виходу нитки навскіс справа або ж зліва. Треба весь час стежити, щоб робоча нитка завжди виходила з одного боку вже покладених стібків, інакше шов не буде рівним.
     На лицевому боці стібки заходять один за другий, а на вивороті утворюють строчку. Щоб шов був рівний і красивий, треба робити стібки однакової довжини і не натягувати нитку.
     Стебловим швом вишивають контури малюнків або зашивають весь узор, роблять мітки на білизні, оздоблюють дитячий одяг і предмети побуту. На рисунку подано декоративні шви, створені на основі стеблового, та узор для вишивання.
       Тамбурні шви. їх назва походить від спеціальних круглих п'ялець, схожих на великий барабан — тамбур,— які використовували для вишивання великих шовкових килимів. В вишивках Греції та Стародавнього Риму, Ірану й Сірії ручні тамбурні шви були поширені ще до початку нашої ери, здавна застосовувалися вони і в інших країнах Близького й Далекого Сходу.  З часом мистецтвом тамбурної вишивки оволоділи скрізь. На прикінці минулого сторіччя були винайдені спеціальні машини, які виконували 17 видів тамбурних швів. Тамбурними швами вишивали також в Росії, на Україні, у Поволжі, Прибалтиці, в Середній Азії та Закавказзі.


  Спочатку в народних вишивках тамбурним швом позначали контури узорів, а з середини XIX ст. різноманітними тамбурними вишивками оздоблювали рушники, скатерки, сорочки, сарафани, фартухи, хустки тощо. Ми познайомимося із швами ланцюжок, складний тамбур, їх різновидами: петля вприкріп, півпетля та ялинка.


   
Шов ланцюжок — глухий односторонній шов. Складається він з ряду петельок, які виходять одна з одної і нагадують ланцюжок. На звороті утворюються дрібні пунктирні стібки, які позначають контури малюнка. Техніку вишивання подано на рис. 31. В Росії цей шов називають «цепочка».
     Тамбурним швом можна вишивати різноманітні ланцюжки. Їх форма залежить від розміру стібків, їх нахилу тощо. На рис. 31 а— в подано кілька варіантів ланцюжкового шва.
Ланцюжковим швом вишивають рослинні орнаменти, збагачені гладдю та різноманітними сітками і швами. Ним можна обводити контури, наносити лінії всередині узору, зашивати всю площину або окремі деталі малюнка (рис. 32). Інколи ланцюжок прикрашають кольоровими нитками. Більш складні варіанти виконання ланцюжкових швів подано на рис. 33.
     Дворядний тамбур (рис. 33 а) виконують згори донизу, вишиваючи то ліву, то праву сторону ланцюжка. Під час роботи треба уважно стежити за порядком накладання стібків.
     Складний тамбур утворюють за допомогою двох паралельних схрещених рядків петельок. Виконують цей шов згори вниз у два ряди, зліва направо, як показано на рис. 33 б. Цей шов дуже часто зустрічається в народних вишивках Карелії та Естонії.
     Шов петля уприкріп виконується на основі ланцюжка. Він складається з ряду окремих петельок. Ним можна вишити безліч різних узорів: закріпити петельку коротким чи довгим стібком, двома-трьома стібками, всередині великих петельок вишити менші тощо (рис. 34).
     Якщо петлю не замикати, матимемо шов, який зветься напівпетля (рис. 35). Він також має безліч варіантів. Швом напівпетля вишивають  квіти,  прикрашають  одяг,  панно.
    Шов ялинка (рис. 36) по техніці виконання схожий на шов напівпетля. Вишивають ялинкою зверху вниз, на себе. Цей шов має кілька варіантів: ялинка може бути пряма й ламана, одинарна, подвійна, лапками тощо. Застосовується при оздобленні побутових речей і одягу.


 

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua