Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 237 гостей

Заглавная arrow РУКОДЕЛИЕ  arrow Вышиваем arrow Ковровые швы

Ковровые швы

        Килимові шви

    Для вишивання килимів, панно, гобеленів, диванних подушок застосовують різноманітні шви, про які мова йшла раніше: ланцюжок, строчка, стебловий, хрестик, гладь та інші. Але є й спеціальні килимові, або гобеленові, та декоративні узорні шви, характерні для вишивок Близького Сходу, Середньої Азії та Закавказзя. Робота над цими швами вимагає відповідних навичок. Під час роботи стібки треба класти рівномірно, не затягуючи нитку. Голки мають бути короткі, з тупим вістрям і довгим вушком. Нитки краще брати товсті й пухнасті, щоб під ними не просвічувала тканина. Для виготовлення ворсових килимів згодиться використана шерстяна пряжа, залишки лляних і бавовняних ниток, котушкові нитки. Для килимів на підлогу потрібна груба й жорстка пряжа, а для настінних килимів, панно і диванних подушок — більш тонка і м'яка. Роботу починають з того, що наносять на тканину малюнок. Потім вишивають контур узору, а вже після цього заповнюють площину 4юну. Краї готового виробу підрублюють і підшивають підкладку.
     А тепер познайомимося з деякими килимовими швами.
     Килимовий, або гобеленовий, шов (рис. 98) — це ряд вертикальних або похилих стібків, щільно покладених на тканину. Вертикальні стібки утворюють прямий шов (рис. 98 а), а похилі — косий (рис. 98 б). Цими швами вишивають по канві, мішковині чи спеціально підготовленій тканині. Щоб шов був опуклим, спершу прокладають товсту нитку, а вже зверху шиють за малюнком (рис. 98 б).
     Ворсовий шов (рис. 99) утворюють рядами висячих петель. їх можна вишивати «на око» швом «за голку» (рис. 99 а) або за допомогою рейки-шаблона, на яку намотують нитки (рис. 99 б). Щоб ворс був пухнастішим, вишивати можна не в одну, а в кілька ниток, затягнутих у голку. Після закінчення роботи петельки можна розрізати гострими ножицями і підрівняти кінці.
     Якщо цим швом прикрасити край виробу, то петельки виконуватимуть роль бахроми.
     Ворсовим швом із шерстяної або синтетичної пряжі можна виготовити «штучне хутро» для оздоблення одягу.
     На рис. 100 подано декілька швів різних технік, які застосовуються при вишиванні килимів і гобеленів.

   

 

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua