Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 232 гостей

Заглавная arrow РУКОДЕЛИЕ  arrow Вышиваем arrow Декоративні накладні шви

Декоративні накладні шви

    Тепер перейдемо до ознайомлення з накладними швами.
     Декоративні накладні шви (рис. 91) широко застосовуються у вишивках східних народів: ними прикрашають килими з шовку та сукна. Викладений по узору шнур закріплюється на основній тканині потайним швом або робочою ниткою.
     Як і  всяку вишивку, накладний шов починають виконувати з  нанесення  малюнка на тканину. Контури обводять м'яким олівцем або стібками «вперед голку». Закріплюють кінець шнура і викладають його поверх тканини по контуру малюнка. Робочою ниткою й голкою пришивають його з вивороту стібками потайного шва або зверху уприкріп за допомогою стібків-перехватів, як показано на рис. 91 а — є. Можна прокладати шов товстими нитками і водночас закріплювати їх вузликами вузлового шва, як показано на рисунку 91 ж.
     Під час роботи слід стежити, щоб шнур лежав вільно, не стягував тканину, а відстань між перехватами була однакова. Робоча нитка може бути однобарвною, різнобарвною, в тон матеріалу або контрастною.
     Для узорного накладання згодяться, крім шнура, сутаж, вузенька тасьма, синелька, муліне в пасмі, товсті нитки та джгутики з ниток, ланцюжок, вив'язаний гачком, вузенькі смужки сукна, нарізані ножицями «зигзаг», тощо. Узорним накладанням можна прикрасити плаття, жилет, кептарик, панно, подушку.
     При виготовленні панно, плакеток, диванних подушок досить часто застосовують шовкові стрічки й вузеньку тасьму, яка зветься лясе (рис. 92). Кінець тасьми закріплюють і починають викладати пелюстки, згинаючи тасьму на кінцях, по контуру малюнка. На згинах тасьму прикріплюють шпильками, а потім підшивають знизу непомітними стібками (рис. 92 а). Можна зробити інакше — спочатку прокласти нитку дрібними стібками «вперед голку», а вже на неї накріпити тасьму (рис, 92 б). Викладаючи колоски або гілочку з листочками, треба стежити, щоб тасьма лягала точно по узору.     Серединки квіточок можна вишити вузликами жовтого та коричневого кольору, дрібними стібками «вперед голку», аплікацією, гладдю.

    На переведеному на тканину узорі позначають місця розташування квіточок. На звороті тканини закріплюють тасьму і виводять її на правий бік. Вколюють голку поряд з першим проколом і протягують нитку на лівий бік, залишаючи зверху невелику петельку. Потім роблять ще три пелюстки-петельки (рис. 93 а —г). Краї петельок не закріплюють — вони вільно лежать на тканині, нагадуючи живі квіти. Серединки заповнюють вузликами жовтого, салатного, фіолетового кольору (рис. 93 д). Листя вишивають штриховою гладдю. Техніку виконання квіточки бузку показано на рисунку 93.

 

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua