Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 157 гостей
Онікс. Самоцвіти

            Халцедонові самоцвіти з прямими, паралельними одна одній смугами, називаються оніксами (від грецького слова «онікс» — ніготь). Колір смуг різний: коричнево-білий у сердолікового онікса, червоно-білий — у корнеол-онікса. Є ще різновид цього каменю - онікс чорний. Смугаста агатова яшма, яка відноситься до великої сім'ї халцедонових, теж отримала назву яшмовий онікс.

      Онікс — найбільш благодатний камінь для створення різних рельєфних мініатюр, особливо камей. Славнозвісна «Камея Гонзаго», яка експонувалась в Ермітажі, була вирізана із сардонікса ще в II ст. до нашої ери. Вирізаний на ній профіль царя Птоломея II Філадельфа з дружиною та сестрою є зразком художнього втілення чоловічої та жіночої природи. Всесвітньо відома також «Велика камея», яка була вирізана на різнокольоровому оніксі розміром 31х26 см в І ст. нашої ери. На ній вирізано профілі двадцяти фігур — римського імператора Тіберія Августа, їх почет і полонені «варвари». Це дуже тонка робота. Вона підкреслює, що генії були в усі часи, їх мистецтво неперевершене. Із оніксів виготовляють також шкатулки, броші, деталі до світильників, ювелірні вироби. Колекціонери виготовляють поліровані зрізи з цього каменю, які виступають в формі колекційного екземпляра і одночасно демонструють його красу. Живописні поліровані пластини ОНІКСУ обрамовують і вішають на стінах квартири замість художніх картин. Важко сказати. які з них кращі, — ті, що створені людиною, чи природою.
      З оніксом також пов'язано багато легенд. Вважалось, що онікс може знайти тільки добра і відкрита людина. В Індії і досі вважають, що той, хто носить онікс на шиї, не піддається любовним чарам. Існувало повір'я, що онікс викликає зневіру у закоханих. Араби навіть називали онікс «аль джазо», тобто сумний. Але онікси не тільки камені суму.  Хто народився під сузір'ям Лева (23.V1I—23.VIII), той може носити сердоніксовий кулон або перстень. Він принесе йому здоров'я і щастя.
      Халцедонові онікси на Україні зустрічаються в породах вулкана Карадаг. Сердолікові онікси Карадага — найкращі в світі. Славляться також онікси Уралу, Індії, Уругваю.
      З оніксами пов'язана така легенда. На Землі міліарди років тому існувала надзвичайно розвинута цивілізація. Жителі Землі на той час знали закони простору і часу і спілкувалися з неземними цивілізаціями Тодішні вчені Землі спрогнозували за 100 років вперед, що Земля і Сонячна система буде проходити через розжарену хмару, космічного пилу. Зберегти життя на Землі не було можливості. Почалася евакуація жителів Землі на планети інших зірок, їм допомагали і представники неземних цивілізацій. Знаючи, що на Землі знову виникне життя і пройде таку ж довгу еволюцію свого розвитку, вони  вирішили передати свої знання майбутнім жителям Землі. Ці знання вони записали  в мінералах халцедонового і мармурового оніксу. Карколомні паралельні смуги, які створюють красу цього каменю, і є зашифровані письмена наших попередників. Самі ж вони часто навіщають свою древню вітчизну. Ми їх називаємо пришельцями. А що коли в легенді є частка істини?!
      О. Гаца, колекціонер.

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua