Призрачно все в этом мире бушующем, есть только миг за него и держись
Есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь!

.............................................................................................................................. Л. Дербенев
 


НАША ПЕСНЯ


ФОТОСЕСИИ
 
 
КЛИПЫ 
 
 
ФОТОАЛЬБОМЫ 
 
 
КНИГИ 


МИР УВЛЕЧЕНИЙ


 
поиск по сайту
МЕНЮ
Заглавная
БИБЛИОТЕКА
ИССЛЕДОВАНИЯ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ФОТОАЛЬБОМЫ
ВИДЕО
ЭТО ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ
КУЛИНАРИЯ
РУКОДЕЛИЕ
Любознательным
НА ДОСУГЕ
ФАЙЛЫ
Пишите
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Библиотечный информационно-образовательный Портал
Мой дом

"Бібліофан" Дискусійний клуб

"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Посетителей
На сайте 171 гостей
Очеретина

       Очеретина… Що це—просто забавка чи найперший музичний інструмент, який узяв до рук наш далекий пращур? Очерету ж того на Вкраїні — цілі ліси, виготовити інструмент нескладно. Пісня-легенда навіть опис виготовлення його дає:
      «Рибалка молоденький на бережку сидів, а очерет тихесенько-тихесенько шумів. Він взяв очеретину, в ній дірочку проткнув, один кінець затиснув, в другий кінець подув. Затужила очеретина, заспівала дівочим голосом, розповідаючи, що зовсім і не очеретина вона, а душа нещасної молоденької дівчини, яку втопила у ставку зла мачуха». Отак через сплетення легенди й реальності передано любов до цього простого музичного інструмента.

      Що він собою являє? Товщиною з палець і довжиною до 20 сантиметрів очеретяну трубочку, в якій прорізано віконечко 20х5 міліметрів, але так обережно, щоб не пошкодити тонюсіньку плівочку яка бринітиме, коли у трубочку "густи" певну мелодію. Якщо кожен виконавець «густиме» свою партію - вийде багатоголосний ансамбль, здатний виконати досить складний твір. Краще всього звучать мелодії народні.
      Рідна «сестра» очеретини — очеретянка. У трубочці, з боку губника підрізається язичок, який при вдуванні повітря вібрує і пищить - співає. Робляться шість бокових отворів на певній віддалі один від одного. Перебираючи пальцями, на очеретянці грають.  Напівзатуляючи дірочки, можна брати на ній навіть півтони.
      М. Ростяк

<Предыдущая   След.>

MiGG&Co. 
http://добавить-сайт.in.ua  http://посещаемость-сайта.com.ua  http://работа-для-девушек.kiev.ua